Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForumiLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Google: 10 milionë $ për idenë e cila do të ndryshojë botën

Shko poshtë 
AutoriMesazh
The.Timmi
..Administrator..
..Administrator..
The.Timmi


Numri i postimeve : 419
Age : 30
Vendodhja : www.Alba-oNe.tK
Registration date : 25/10/2008

Google: 10 milionë $ për idenë e cila do të ndryshojë botën Empty
MesazhTitulli: Google: 10 milionë $ për idenë e cila do të ndryshojë botën   Google: 10 milionë $ për idenë e cila do të ndryshojë botën Icon_minitimeSat Oct 25, 2008 1:55 pm

Google: 10 milionë $ për idenë e cila do të ndryshojë botën
google.jpg
Projekti i Google i emëruar “10^100" është në kërkim të idesë e cila do t’i ndihmojë njerëzimit dhe atë do ta shpërblejë me 10 milionë dollarë.Të drejtë për pjesëmarrje në garë kanë të gjithë ata persona të cilët dërgojnë idenë e tyre deri më 20 tetor të këtij viti në formatin tekstual apo video. Me rastin e kremtimit të ditëlindjes së dhjetë Google, gjoja, bota do të bëhet më e mirë se që ishte dje.

Pas qindra ideve të përzgjedhura nga ana e Google vlerësimi i mëtutjeshëm do tu takojë përdoruesve të internetit të cilët do të zgjedhin 25 gjysmë-finalistë. Përfundimisht, pesë idetë fituese do t’i përzgjedh juria e ekspertëve e cila secilit fitues do t’i dhurojë nga dy milionë dollarë amerikanë.

Sa për rikujtim, votimi online fillon më 27 janar të vitit 2009. Google ka ofruar udhëzimet bazë për idenë dhe ka lehtësuar atë me ofertën në katër kategori fillestare.

Idetë të cilat do të mund të ndihmonin numrin më të madh të njerëzve mund të kanë lidhje me komunitetin, mundësitë për sukses, energji, mjedis, shëndetësi, arsim, vendbanime dhe kategoria "të tjera".
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://presheva.albanianforum.net
 
Google: 10 milionë $ për idenë e cila do të ndryshojë botën
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Quinti: Nuk e pranojmë idenë e Ladely-it për ndarje
» Engel: Politika amerikane në Ballkan nuk do të ndryshojë
» Dua 500 milionë, për celularin
» Shqipëria ka 4 milionë e 263 mijë banor
» Në SHBA kanë votuar tashmë mbi 12 milionë amerikanë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Alba-oNe Forums BOXI :: Internet-
Kërce tek: