Age : 28
Vendodhja : WwW.Alba-oNe.tK
Registration date : 25/10/2008

Hull City vazhdon me mrekullinë Empty
MesazhTitulli: Hull City vazhdon me mrekullinë   Hull City vazhdon me mrekullinë Icon_minitimeSat Oct 25, 2008 12:24 pm

Skuadra e inkuadruar këtë sezon në Ligën Premier, Hull City ka shënuar një fitore të radhës në udhëtim kundër West Bromwich Albion me rezultat 3-0, duke u barazuar tashmë me pikë me kryesuesit e Kampionatit anglez, Chelsea dhe Liverpool.

Kjo është fitorja e gjashtë e Hull Cityt pas nëntë javësh, ndërsa ka pësuar vetëm njëherë dhe ka arritur dy barazime dhe aktualisht gjendet në vendin e tretë me 20 pikë, aq sa kanë Chelsea dhe Liverpooli, të cilët takohen nesër në Stamford Bridge.

Tre golat e fitores së sotme për Hullin kundër WBA-së u shënuan në pjesën e dytë nga Zayatte (47’), Geovanni (62’) dhe dy minuta më pas, King vendosi rezultatin përfundimtar 3-0 për mysafirët.